fbpx
facebook twitter youtube pinterest instagram

sienna

Nakon što su doktori otkrili da beba ne bi mogla disati nakon rođenja, odlučili su je operisati dok je još bila u maminom stomaku. Hitan operativni zahvat je izvršen sa timom od 20 ljekara tokom puna dva sata.

Doktori su prvo morali napraviti carski rez kako bi umetnuli cijev prije presijecanja pupčane vrpce. Nakon zahvata, malena Sienna je došla na svijet. Njeni roditelji Sarah i Deryck su strahovali da neće preživjeti.

U 20. sedmici trudnoće, doktor je primjetio otok na bebinom vratu koji je pritiskao njen dušnik. Ukoliko se radilo o tumoru, oni su znali da beba neće moći disati nakon rođenja. Operaciju je izvršio doktor Javed Uddin kojem je ovo bio prvi operativni zahvat ovakve vrste. - Da je djevojčica rođena prirodnim putem, postojala bi veća šansa da ne bi mogla samostalno disati i mi joj tada ne bi mogli pomoći. U prošlosti, bebe sa ovakvim rijetkim stanjem ne bi preživjele ali zbog napretka tehnologije, možemo uočiti probleme veoma rano i otkloniti ih - rekao je dr. Uddin.

Odmah po završetku zahvata, otok na bebinom vratu se počeo smanjivati i bebica je počela normalno disati nakon rođenja. Rezultati su pokazali da se nije radilo o tumoru već o velikom otoku štitne žlijezde.

Malena Sienna je rođena u aprilu prošle godine i danas uzima lijekove koji su joj potrebni ali nema nikakve zastoje u razvoju i vesela je djevojčica. Njeni roditelji su presretni i zahvalni doktorima koji su izvršili ovu operaciju i omogućili im da danas drže svoju djevojčicu u naručju.




srce2016
 
budi kum sos